فهرست وسایل سفر (چک لیست سفر)

چک لیست وسائل سفر
چک لیست وسائل سفر

تا جایی که من به خاطر دارم تقریبا در هر سفر خانوادگی ما (حتی سفرهای یک روزه به شهرهای اطراف) وقتی 1-2 ساعت از مبدا فاصله می‌گرفتیم ، مکالمه‌ای با این مضمون در مسیر حرکت شکل می‌گرفت:

 • راستی فلان وسیله رو که برداشتید؟
 • نه ! مگه شما برنداشتید. دم در گذاشته بودم من
 • نه ما برنداشتیم. فکر کردیم شما آوردی . خب برگردیم برداریم لازم میشه
 • نه دیگه دور شدیم. مهم نیست ، بدون فلان وسیله هم میشه سفر رفت.

حتی این موضوع دست مایه شوخی من و برادرم قبل سفر شده بود و در ابتدای شروع هر سفر به هم می‌گفتیم ببینیم این دفعه چه وسیله‌ای جا خواهد ماند. این موضوع ادامه پیدا کرد تا من در سال 1387 در شهرستان بیرجند دانشجو مهندسی برق شدم و چون زندگی مستقلی را شروع کرده بودم، فراموش نکردن لوازم سفر برای من جدی تر شد. چون حالا مسئولیت تهیه و جمع کردن وسایل ضروری سفر بر عهده خودم بود و من هم با توجه به وسواس کمال‌طلبی که دارم، برای خودم فهرستی از لوازم ضروری سفر تهیه کردم که در آن مقطع کمابیش کار من رو راه می انداخت و کمتر پیش می‌آمد که وسیله ای جابماند. هرچند گاهی اساسی ترین  وسیله ها را جا میگذاشتم و خانواده به زحمت می افتادند.

چند وقت قبل وقتی بیشتر مطالب سایت لست سکند را (که به معرفی تورهای لحظه آخری و اخبار و جاذبه های گردشگری داخلی و خارجی می پردازد) می خواندم، با این فهرست لوازم سفر آشنا شدم که به‌نظرم کامل‌ترین چک لیست سفری است که تابه‌حال دیدم. من تقریبا در هر سفر داخلی و خارجی که در این 2 سال داشتم از این فهرست استفاده کردم و به نظرم این فهرست برای هر نوع سفر (از کوهنوردهای حرفه‌ای تا کوله گردها و خانواده های بچه‌دار) کمک کننده است.امیدوارم شما هم اگر سفری در پیش دارید این فهرست به کمک شما هم بیاید.

فهرست لوازم ضروری سفر

(Visited 657 times, 1 visits today)

3 دیدگاه برای “فهرست وسایل سفر (چک لیست سفر)”

 1. سفرت به خير اما تو و دوستي خدا را چو ازين كوير وحشت به سلامتي گذشتي به شكوفه ها به باران برسان سلام ما را….
  سلام مجيد جان
  به نظرت اگر بخواهم نمايندگي يه محصول يا برند رو برا شهرم بگيرم چي باشه بهتر و اقتصادي تره؟
  پيشاپيش ممنونم از راهنمايي شما و ساير دوستان

  1. سلام . راستش جواب سوال ات رو نمی شه در بک کامنت جواب داد. اما به طور کلی بخوام بگم به نظر من اول باید خودت رو بسنجی، تجربه ها ات ، علاقه ات و مهم تر از همه ویژکی های فردی ات. توی این لینک توضیحات کلی هست که امیدوارم بدرد ات بخوره
   https://motamem.org/دانلود-اسلایدهای-گردهمایی-متمم/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *